Jaké vitamíny na začátku těhotenství prospějí mamince i miminku?
O těhotenství se říká, že je to nejkrásnější období v životě ženy. Přináší s sebou mnoho žen, kterými si ženské tělo musí projít. Zabrat dostane také psychika, protože těhotenství je jedna velká hormonální jízda – což by jistě potvrdila každá maminka.
Ženské tělo si během tohoto období žádá mnohem více nežli obvykle. A to nemluvíme jen o typických těhotenských chutích. Řeč je také o živinách a vitamínech, kterých je během období gravidity potřeba daleko větší množství.
Zajistěte sobě i miminku dostatek živin
Zatímco některé ženy nedají na vitamíny v těhotenstvídopustit, jiné je vnímají jako něco navíc. Prostřednictvím doplňků stravy Pure rituals dodáte vašemu tělu vše, co nutně potřebuje, aby mohlo fungovat správně nejen kvůli vám, ale především kvůli dítěti, které nosíte pod srdcem.
Díky jejich užívání získáte jistotu, že sobě i miminku dodáváte potřebné množství živin a vitamínů. Nad doplňky by měly uvažovat zejména ty maminky, které se stravují vegetariánsky nebo vegansky a z jejich stravy nemusí tělo získávat tolik potřebných látek. To samé platí i pro budoucí maminky trpící nechutenstvím, motáním hlavy nebo nevolnostmi.
Vitamíny, které jsou v těhotenství důležité
Mezi vhodné vitamíny v těhotenství patří zejména vitamín B ve formě B1, B2, B6 a B12, který je potřebný pro správný vývoj mozku dítěte. Nepodceňujte ani vitamín D, který sice lze čerpat ze sluníčka, ale pokud čekáte miminko v zimě, kdy je vitamínu D málo, je potřeba ho doplnit dodatečně. Vitamín D je důležitý pro vstřebávání vápníku a tedy pro dobrý stav kostí. Zapomínat by se nemělo ani na vitamín C, který má za úkol chránit vás před bakteriemi a viry.
Kyselinu listovou můžete užívat už před početím
Hned v prvním trimestru těhotenství je důležitá kyselina listová B9, která napomáhá snižovat riziko některých vrozených vývojových vad. Budoucí maminky ji mohou s klidným svědomím užívat ještě před tím, nežli vůbec miminko počnou – kyselinu lze užívat klidně už několik měsíců před otěhotněním a rozhodně tím nelze nic zkazit. Její doporučené množství denně se pohybuje mezi 600 – 1000 mikrogramy.
Zdroj obrázku: SizeSquares / Shutterstock.com
Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.