Nejlepší čtečka knih: Vybrat se dá, ale je třeba myslet na spousty charakteristik
Milujete knihy a nedokážete si bez nich svůj život vůbec představit? Není divu, vždyť právě v knihách je ukryta spousta moudrosti, ale také zábavy a zajímavých věcí. V současné moderní době už mnozí lidé upouštějí od klasických papírových knih v měkkých nebo tvrdých deskách, ale volí spíše ty elektronické. Na trhu je jich obrovské množství a volit je možné od klasiky až po nejnovější autory. V každém případě ale musíte mít kvalitní čtečku. Jak vybrat tu správnou? Na to se podíváme v následujících řádcích.
Kvalitní displej se správnými rozměry jako základ
Vždyť právě displej budete na čtečce sledovat v podstatě neustále. Písmo musí být dokonale čitelné a vykreslené. Ty nejlepší modely dnes využívají technologie E Ink. Ta nabízí vynikající kontrast a všeobecně skvělé podmínky pro čtení textu. Konkrétně má nejlepší čtečka knih většinou integrovanou technologii Carta. Může se ale jednat i o technologii Pearl, která je také výborná. Co se týká velikosti displeje, ta bývá nejčastěji 6,8“, 8“ a větší. Mnohdy není od věci pořídit klidně i tablet mající 7“. Jinak myslete i na kvalitní osvícení displeje. levné modely jej mají velmi slabé.
Důležité rozměry, hmotnost a ovládání
Zcela jistě nehodláte tahat v kabelce nebo batohu rozměrné a těžké zařízení. Z logiky věci jsou menší čtečky mnohem lehčí, nicméně malý displej nemusí být to pravé ořechové. Co se týká ovládání čtečky, pak u levnějších modelů nalezneme ještě tlačítka. V případě častého vyhledávání v textu a potřeby dělání si poznámek nejde o ideální řešení.
Velikost uložiště
Hodně důležitá je samozřejmě vnitřní paměť čtečky. Ty nejmenší činí 4 GB. Jinak ale není problém najít modely disponující pamětí o velikosti 32 GB a více. Samozřejmostí by měla být také podpora Wi-Fi a spousty různých formátů, v nichž mohou texty být.
Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.